|
ثبت نام
پیامک 30002625262507
نوشته شده توسط مدیر سایت   
دسته: پروژه دارآباد
نمایش از دوشنبه, 12 خرداد 1393 07:22
بازدید: 2138

(به نام خدا)

گزارش عملکرد دو ماهه پروژه دارآباد - 30/2/93

با سلام و احترام حضور اعضای محترم کارگروه اجرائی، بدینوسیله گزارش دو ماهه اینجانب و همکاران جهت استحضار تقدیم حضور میگردد:
پس از امضای قرارداد درمورخه 13/12/92 و ابلاغ آن به مشاور پارس بوم کار اجرایی پروژه آغاز گردید.
1. اولین قدم تجهیز دفتر بود که با کمک تعاونی ، بویژه جناب آقای مهندس جمشیدیها صورت گرفت و دفترپروژه به کامپیوتر مجهز گردید.
2. استخدام یک نفر کارمند پروژه برای اطلاع رسانی، هماهنگی و کلیه امور اداری جهت تهیه و تکمیل بانک اطلاعات مالکین و جلب مشارکت آنان جهت پرداخت اقساط وهزینه های پروژه.
3. تشکیل جلسه با مدیران سازمان درخصوص تسهیل روند تهیه طرح بویژه جناب آقای مهندس بیانی مدیر کل دفتر مهندسی و ارزیابی طرح ها درخصوص تهیه نقشه های مورد نیاز مشاور وهمچنین استفاده از مطالعات قبلی حوزه آبخیز دارآباد(جمعأ ده جلسه)
4. تشکیل جلسات با مشاور و مدیر پروژه گردشگری (جناب آقای مهندس توکل و همکارانشان جمعأ پنج جلسه) که سه جلسه فنی واداری و دو جلسه همراه با بازدید از عرصه بوده است.
5. جمع آوری 35 میلیون تومان در پایان سال از حدود 150 نفر از مالکین با تلاش بی وقفه سرکار خانم زارع( کارمند پروژه) و پرداخت آن به مشاور بابت بخشی از پیش پرداخت قرارداد .
6. ادامه اطلاع رسانی و جمع آوری اقساط پیش پرداخت از ابتدای سال جاری که رقم آن تاکنون به حدود 25 میلیون تومان رسیده است .
7. جمعأ حدود 250 نفر از مالکین مشارکت مالی نموده اند. البته حدود نیمی از این تعداد برای هزینه های پروژه که شامل حقوق کارمند، مدیر، نگهبان، ایاب و ذهاب و تهیه و تکثیر ملزومات و نقشه ها و غیره می باشد پرداخت ننموده اند. .( لازم بذکر است که فقط حفاظت ونگهداری اراضی ، حدود 10 میلیون تومان درسال هزینه در بر دارد)
8. برنامه پروژه برای بقیه مالکین به جهت عدم شناسایی کامل آگهی روزنامه می باشد که امید میرود بقیه مالکین نیز مطلع شوند و اقساط خود را پرداخت نمایند.
9. مراجعه به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و جلسه با کارشناسان و مدیران ذیربط ( دو جلسه) درخصوص چگونگی تهیه طرح و ضوابط و معیارهای قانونی آن.
10. مراجعه به وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران به دفعات
11. تشکیل جلسه کارشناسی بسیار مثبت با نمایندگان مجلس، معاونین وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد کشاورزی درخصوص گزینه های پیشنهادی دستور العمل و گزارش آقای غراوی از سوی تعاونی های درگیر در قالب شورای مرکزی تعاونی های 25 گانه جهاد کشاورزی و ایجاد دبیر خانه دائمی با حضور 9 نفر نماینده پس از تجمع بخشی از تعاونیها در جلوی مجلس شورای اسلامی.
12. رایزنی های مختلف از افراد حقیقی و حقوقی و بانکها در خصوص جذب و جلب سرمایه گذار طرح برای آینده اراضی و فروش آن به سرمایه گذار مناسب با قیمت مناسب.
13. تهیه کتب ، مجلات و مقالات در موضوعات اکوتوریسم و گردشگری برای ارتقای سطح دانش گردشگری برای خود و همکاران.
14. درخواست اینجانب از اعضای محترم کارگروه جهت بیان نقطه نظرات خود براساس سوابق و تجارب در مطلوب تر نمودن طرح، البته با صلاحدید مشاور و دستگاه های مصوب کننده طرح ( درقالب یک صفحه A4 که در پایان جلسه جمع آوری می گردد) .
15. اطلاع رسانی درمورد وکالت کاری که در حال حاضر کمتر از نیمی از مالکان در دفترخانه اسناد رسمی شماره 15 ( آقای دکتر جلالی ) تنظیم نموده اند و یکی از کارهایی که لازم است قبل از پایان طرح و جذب سرمایه گذار به حد نصاب حداقل دو سوم مالکین برسد تا شرایط حقوقی برای مذاکرات فروش مهیا گردد.
16. جلسه آتی پس از دریافت درفت اولیه طرح تشکیل خواهد گردید.
در خاتمه خاطر نشان می سازد با تلاش شما عزیزان و همکاران پروژه، امید است در آینده نزدیک طرح مصوب گردشگری و سرمایه گذار مناسب انتخاب و مشکل چندین و چندساله این اراضی که بغیر از آسیب های اقتصادی ، آسیب های اجتماعی و روحی –روانی بسیاری را در برداشته وباتوجه به زمان طولانی از واگذاری تاکنون، هزینه های بسیاری را به مالکین تحمیل نموده است، هرچه سریعتر و حداکثر تا پایان سال جاری تعیین تکلیف گردیده و منافع آن موجب حل مشکل مسکن صدها خانوار گردد ، انشاءاله .
با تشکر و احترام
سعید زیادبخش
مدیر پروژه 24 هکتاری دارآباد