|
ثبت نام
پیامک 30002625262507
نوشته شده توسط مدیر سایت   
دسته: پروژه دارآباد
نمایش از چهارشنبه, 01 بهمن 1393 13:46
بازدید: 1915

صورتجلسه مجمع پروژه 24 هکتاری دارآباد مورخ 93/10/7

این جلسه با حضور پرشور تعداد 250 نفر از مالکین که از طریق فراخوان، به جلسه دعوت شده بودند تشکیل گردید.
در ابتدای جلسه هیئت رئیسه سنی که متشکل از : آقای دکتر نظامی، آقای مهندس زیادبخش، آقای مهندس گنجی، خانم مهندس کریمی بود، توضیحاتی را ارائه دادند.
آقای دکتر نظامی در خصوص مشکلات و طولانی شدن مراحل تعیین تکلیف اراضی توضیحاتی را متذکر شدند و به حل مشکل امیدوار بودند.
آقای مهندس گنجی تعیین تکلیف این اراضی را پس از گذشت بیش از دو دهه بسیار ضروری برشمردند و تقاضای حمایت بیشتر مسئولین سازمان را داشتند.
در ادامه آقای مهندس زیادبخش ضمن تقدیر و تشکر از حضور پرشور مالکین محترم و همچنین حمایت همه جانبه مسئولین و مدیران سازمان به ویژه جناب آقای دکتر عبدی نژاد مدیر کل محترم منابع طبیعی استان تهران که با حضور و حمایت ایشان و همکاران محترمشان در اداره کل، موجبات اجرایی شدن این طرح فراهم گردید و همچنین جناب آقای مهندس جمشیدیها که زحمات بسیار زیادی در طول سالهای متمادی برای پروژه دارآباد تقبل نموده و از هیچ کمکی فروگذار نبوده‌اند و تشکر از جناب آقای مهندس کولانی به واسطه حمایت همه جانبه ایشان، به تشریح گزارش عملکرد اداری، مالی و فنی که در جلسه به صورت کتبی به اعضاء ارائه شده بود پرداختند که مهمترین عناوین ذکر شده عبارت بودند از :
1- نیاز مبرم به حد نصاب رساندن وکالتهای کاری (3/2 اعضاء) و مراجعه به دفتر خانه شماره 15 جهت انجام این امر به نشانی : میدان فاطمی، خیابان شهید گمنام، نرسیده به میدان گلها تلفن :88966874
2- ضرورت مشارکت مالی اعضایی که تاکنون در این امر اقدام نکرده اند. (پرداخت حق مشاور و هزینه های پروژه)
3- ضرورت وجود اتحاد و همبستگی هر چه بیشتر بین اعضا جهت رسیدن به نتیجه مطلوب
4- تقاضای مساعدت و حمایت مدیران و مسئولین سازمان
5- لزوم همکاری با مالکینی که با سرمایه گذاران این بخش ارتباط دارند مانند سرکار خانم کریمی یکی از اعضاء هیئت مدیره جامعه تورگردانان که آمادگی خود را برای جذب سرمایه گذار، پس از تصویب طرح اعلام نمودند.
در ادامه جلسه آقای دکتر شفیق (مدیر عامل شرکت مهندسان مشاور پارس بوم) جهت ارائه توضیحات طرح گردشگری در جلسه حضور یافتند و "طرح احیا و توسعه آبخیز دارآباد" را در قالب پاورپوینت ارائه نمودند.
نکات کلیدی طرح :
- با مصوب شدن این طرح، ارزش افزوده این اراضی افزایش چشمگیری خواهد داشت و ارزش تقریبی آن با توجه به رعایت ضوابط قانونی، زیست محیطی بین 300 تا 500 میلیارد تومان برآورد میگردد.
- سرمایه گذار جهت اجرای این طرح به حدود 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز خواهد داشت که در مقایسه با دیگر طرح‌های گردشگری با این مساحت، سرمایه گذاری معقولی می باشد.
- توجیه فنی و هزینه - فایده طرح نشان دهنده درآمدزایی مناسب برای سرمایه گذار یا بهره بردار می باشد.
- پیشنهاد گردید که سایت 24 هکتاری دارآباد به عنوان یکی از پایلوتهای طرح ملی دامنه جنوبی البرز، معرفی گردد.
در خاتمه مقرر گردید پس از اصلاحات مدنظر مشاور و اصلاحاتی که مد نظر کارفرما می باشد و اعمال آنها، طرح نهایی شده جهت بررسی های قانونی ، به مراجع ذیربط ارائه گردد.
انشاء اله با تشریک مساعی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، اداره کل منابع طبیعی استان تهران، شورای عالی معماری و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی - گردشگری و بر اساس طرح تهیه شده که کلیه شرایط و ضوابط قانونی، زیست محیطی و فنی را رعایت نموده و بر اساس اسناد فرادستی، طرح جامع شهر تهران و اراضی پیرامونی و پهنه G و اراضی حریم شهر تهران تهیه شده است، هرچه سریعتر به تصویب مراجع ذیربط رسیده و پس از به حد نصاب رسیدن وکالت های کاری (3/2 اعضاء) شرایط را برای مذاکرات فروش و جلب سرمایه گذار فراهم نماید.
در خاتمه جلسه پس از تائید موارد فوق توسط مالکین حاضر در جلسه، مقرر گردید پس از اصلاحات لازم، یک نسخه از طرح مذبور برای جناب آقای دکتر عبدی نژاد و همکارانشان جهت بررسی های کارشناسی ارسال گردد و همچنین مجددأ اعلام گردید، لازم و ضروری است کلیه مالکین نسبت به پرداخت اقساط خود و تنظیم وکالت کاری اقدام جدی بعمل آورده و با همبستگی و اتحاد مالکین و دولت تدبیر و امید، انشاء اله در آینده بسیار نزدیک شاهد به ثمر رسیدن این پروژه باشیم.

هیئت رئیسه مجمع دارآباد
آقای دکتر نظامی- آقای مهندس گنجی- خانم مهندس کریمی
با تشکر- زیادبخش